Kooli tervishoid

Koolitervishoiuteenuse korraldamisest 2018./2019. õppeaastal.

Vastse-Kuuste Koolile osutab koolitervishoiuteenust Vastse-Kuuste perearst Jane Ott. 1.,3. ja 7. klassi õpilased peavad läbima profülaktilise läbivaatuse kooliarsti juures. Õpilaste saatmise läbivaatusele korraldab kool. 2., 5. ja 9. klassi õpilased peavad õppeaasta jooksul perearsti juures profülaktilisel läbivaatusel käima iseseisvalt. See tähendab seda, et läbivaatusele mineku korraldab lapsevanem.
Need lapsed, kes ei ole Vastse-Kuuste perearsti nimistus, peavad aja kinni panema oma perearsti juurde. 2. ja 5. klassi õpilased võiksid minna koos lapsevanemaga.

2005. aastal sündinud lapsi revaktsineeritakse riikliku plaani järgi leetrite, mumpsi ja punetiste vastu 2018. aasta sügisel.

2019. aasta kevadel revaktsineeritakse 9 klassi lapsi difteeria-teetanus-läkaköha vastu.

Lapsevanemaid informeeritakse laste vaktsineerimisest E-kooli kaudu. Kui mingil põhjusel on vanem vaktsineerimiste vastu, tuleb sellest teada anda kooliarstile kirjalikult või meili teel (janeott@hot.ee).

2018. aastal toimub HPV vaktsineerimine  tüdrukutel, kes on sündinud 2003-2006 aastal.

2019. aastal toimub HPV vaktsineerimine tüdrukutel kes on sündinud 2004-2007 aastal.