Alates esmaspäevast, 24. jaanuarist saavad koolilapsed lõpetada lihtsustatud karantiini senise PCR-testi asemel 5. päeval tehtava antigeeni kiirtestiga. Uus kord puudutab kõiki kuni 2021/2022. õ-a 19-aastaseks saavaid üldharidus- või kutsekoolide õpilasi, kes ei ole vaktsineeritud ega viimase 6 kuu jooksul COVID-19 haigust läbi põdenud.

• Selline õpilane peab pärast lähikontakti koolis jääma 5 päevaks koju karantiini ja 5. päeval tegema kodus antigeeni kiirtesti.
  • Kui kodus tehtud antigeeni kiirtest on negatiivne, siis 5.–7. päeval tohib õpilane käia üksnes koolis ja osaleda huvihariduses ning noorsootöös. Muud tegevused, kus kontrollitakse COVID-tõendit, nagu kinos, teatris, kontserdil, muuseumis, spaas, kohvikus käimine, on seitsme päeva jooksul pärast lähikontakti keelatud.
  • Kui 5. päeval tehtud kiirtest on positiivne, peab võtma ühendust oma perearstiga või helistama perearsti nõuandeliinile 1220, et saada saatekiri PCR-testile.
  • Kui õpilane testida ei soovi, tuleb tal pärast lähikontakti viibida karantiinis 7 päeva. 7.päeval tuleb kodus teha kiirtest. Kui see on negatiivne, võib tulla kooli.

Vaktsineeritud või viimase kuue kuu jooksul COVID-19 haiguse läbipõdenud lähikontaktsed õpilased ei pea jääma karantiini, aga neil tuleb samuti viie päeva jooksul jälgida tervist ja vältida mittevajalikke kontakte.