VeniVidiVici õpilasvahetus

6.-17.jaanuarini oli meie kooli 9.klassis vahetusõpilane Elva Gümnaasiumist. Vahetust korraldas organisatsioon VeniVidiVici, mis  on mõeldud neile noortele, kes soovivad õppida mõnes teises Eestimaa koolis.

Taile kirjutas oma ettevõtmisest ja meie koolis olemisest järgmist:

Olen Elva Gümnaasiuni 9.klassi õpilane Taile Homenski ja kuulsin VeniVidiVici õpilasvahetusest koolis. Tegemist on programmiga, kus õpilastel on võimalus proovida Eesti-sisest õpilasvahetust. Enda valitud kooli saab minna üheks või kaheks nädalaks, keeltekoolide puhul on võimalus jääda ka neljaks nädalaks. Lähemalt saab VeniVidiVici õpilasvahetusest uurida nende kodulehelt http://vvvopilasvahetus.ee/

Soovisin Vastse-Kuuste kooli tulla, sest õppisin siin koolis kuni teise klassini. Tahtsin näha, milline see kool nüüd on ning sain ka hea ülevaate väiksemast koolist. Kuna olin vanade klassikaaslastega pidevat suhtlust hoidnud, siis hirmu, et mind ei võeta omaks, mul ei tekkinud. Vahetuse organiseerimine toimus kiirelt ning muretult. Esimesel päeval kooli tulles oli mul suur närv sees, kuid juba teisel päeval oli tunne, nagu ma ei oleks ära olnudki. See kaks nädalat, mil siin olin, tekitas minus ainult positiivseid tundeid.

Soovitan õpilasvahetust kõigile, kes soovivad tulevikus välismaale vahetusõpilaseks minna. Vahetus on väga hea ka neile, kes tahavad vaheldust või lihtsalt lahedat kogemust. Minu kaks nädalat läks kiiresti ja olen kurb, et pean siit imearmsast koolist lahkuma. Vastse-Kuuste koolile soovin ma edaspidiseks kõike head ja palju kordaminekuid.